В Україні є цікаві для приватних інвесторів проєкти – Свириденко

В Україні є цікаві для приватних інвесторів проєкти - Свириденко

Україна має конкретні проєкти у таких секторах, як енергетика, агровиробництво, переробна промисловість, транспорт, логістика, IT і критичні матеріали; готові запропонувати ці проєкти приватним інвесторам.

Про це сказала перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко під час виступу на Kyiv Investment Day, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу міністерства.

«Уряд разом із приватним сектором визначив кілька секторів, які з нашого погляду мають дати найбільший приріст для зростання ВВП. <…> Ці два роки навчили нас, що війна – не ембарго на інвестиції, й Україна – не суцільна червона зона із безліччю ризиків. Ми бачимо десятки прикладів інвесторів, які вкладають в Україну вже зараз…» – підкреслила Свириденко.

Перший віцепрем’єр нагадала, що уряд має низку інструментів для розвитку як малого і середнього бізнесу, так і підтримки великих виробників. Зокрема, на підтримку виробників в межах економічної політики «Зроблено в Україні» закладено 45 млрд грн.

Крім того, уряд пропонує іноземним інвесторам для їхнього виходу на український ринок інфраструктуру страхування від воєнних ризиків, індустріальні парки та податкові пільги за їх використання. Також передбачено підтримку проєктів із значними, понад 12 млн євро, інвестиціями – компенсацію до 30% від суми вкладення.

Ще одна важлива складова – інвестиційний компонент програми Ukraine Facility – Ukraine Investment Framework, який дозволить залучити до 40 млрд євро державних та приватних інвестицій.

«Особлива честь, що сьогодні захід відкрили наші надійні партнери – Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Бріджит Брінк та заступниця адміністратора Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) Ізобель Коулман. <…> За ці два роки ми незмінно відчуваємо надійне плече США – підтримка нашого приватного сектору, майже 380 млн дол. у 2023 році для підтримки агросектору, близько 1 млрд дол. спрямували торік і на підтримку енергосистеми», – наголосила Свириденко.

Як повідомлялось, Мінекономіки вже зараз акумулює проєкти від приватного сектору, які будуть представлені на Ukraine Recovery Conference 2024 у Берліні 11-12 червня.

www.ukrinform.ua