Укренерго працює над посиленням захисту високовольтних підстанцій

Укренерго працює над посиленням захисту високовольтних підстанцій

Керівники НЕК «Укренерго», Агентства відновлення та USAID обговорили з послом США в Україні Бріджит Брінк можливість посилення захисту високовольтних підстанцій компанії від російських атак.

Про це у Фейсбуці повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, передає Укрінформ.

«Укренерго» – перший в світі оператор енергосистеми, який має комплексний антидроновий захист на своїх високовольтних підстанціях. І він вже довів свою ефективність, в рази зменшивши шкоду від останніх російських атак. Сьогодні разом із заступницею міністра енергетики Світланою Гринчук та головою Держагентства відновлення Мустафою Найємом на одному з об’єктів Укренерго ми обговорювали можливості посилення цього захисту та потреби для розбудови розподіленої генерації з заступницею Адміністратора USAID Ізобель Колман, послом США в Україні Бріджит Брінк, директором місії USAID в Україні Джимом Хоупом», – йдеться в повідомленні.

Кудрицький зауважив, що фізичного захисту потребують 63 високовольтні об’єкти. Для його забезпечення партнери з USAID вже закупили і поставили понад 230 тис. погонних метрів сталевих тросів, понад 20 тис. т арматури на суму близько $18 млн.

Також очільник Укренерго зауважив, що партнери готові допомогти Україні і з підготовкою до наступного опалювального сезону.

«У найближчі роки наша енергосистема потребує щонайменше 2,5 ГВт маневрових генеруючих потужностей і 1 ГВт систем накопичення енергії. І чим швидше ми розпочнемо реалізацію цього завдання, тим більш стійкою буде українська енергосистема перед російськими атаками», – додав він.

Як повідомлялося, увечері 2 травня НЕК "Укренерго" було змушене залучати аварійну допомогу з Румунії, Словаччини та Польщі через дефіцит в енергосистемі.

www.ukrinform.ua