Пам’ятайте, що діти – теж особистості, і вони тільки пізнають цей світ.
Виховання дитини – справа, до якої потрібно підходити відповідально. Оскільки дитяча психіка сильно відрізняється від того, як мислить і поводиться дорослий, розмовляти з малечею потрібно відповідно. УНІАН розбирався, які слова не можна говорити дітям.
Фрази, які не можна говорить дітям – думка фахівців
Почнемо з однієї з найчастіших помилок батьків. Багато психологів сходяться в тому, що не можна говорити дітям фразу “Тут немає нічого твого”. Так ви ніби показуєте дитині, що її кордони не мають для вас значення, а вона, своєю чергою, не почуватиметься в безпеці, адже будь-якої миті її можуть позбавити улюблених речей.
Також у топ фраз, яких варто уникати в спілкуванні з дитиною, входить “Ти можеш краще”. Особливо, коли це підкріплюється вириванням аркушів із зошитів із домашнім завданням. До речі, ці слова шкодять не тільки стосункам із дітьми, їх не варто говорити і дорослим. Часто ми стараємося з усіх сил, а такі коментарі можуть знецінити зусилля, вкладені у виконання завдання.
Відео дня
Фахівці не рекомендують використовувати не тільки вищезгадані фрази. Так уже влаштована людська психологія, що не можна казати дітям і слова на кшталт “досить скиглити”, “затули рота”, “побережи мої нерви” тощо.
Які слова не можна говорити дітям – візьміть на замітку
Крім названих раніше фраз, є ще кілька, яких краще уникати в спілкуванні з дітьми, якщо ви хочете, щоб вони виросли повноцінними особистостями без багажу з комплексів і тотальної відсутності самоповаги. Психологи радять уникати таких слів:
Усі ці фрази просто розтоптують почуття дитини. Вона боятиметься показувати своє справжнє “я” навіть удома, що вже говорити про інтеграцію в суспільство. Пам’ятайте, що дитина – це не ваша власність, а особистість, яка розвивається і пізнає світ.
Поговоримо про фінанси – чому не можна говорити дітям, що немає грошей
Згадайте, скільки разів ви в дитинстві чули фразу “Ми тобі нічого не купимо, немає грошей”? І як ви себе при цьому почували? Чи зуміли ви досягти великого успіху і чи заробляєте великі гроші зараз?
Діти з огляду на вік не зовсім розуміють, як влаштований сучасний світ, як заробляються гроші і чому їх іноді може не вистачати. Але коли дитина постійно чує від батьків фразу “Ні, у нас немає грошей”, вона думатиме, що раз у дорослих не виходить заробляти, то і вона в майбутньому цього не зможе. Часто люди, які часто чули цю фразу в дитинстві, просто переконані, що бідність і брак грошей – це нормально. А все тому, що вони на підсвідомому рівні вірять, що без великих грошей реалізуватися неможливо, тому не варто навіть намагатися.
Замість “у нас немає грошей” спробуйте сказати дитині: “Сьогодні в мене не вийде, ця річ виходить за рамки нинішнього бюджету. Давай ми прийдемо в магазин наступного місяця”. Але тут важливо, щоб ваші слова не були порожньою обіцянкою.
Коментувати