Що робить вино з організмом: учені розвінчали головний міф

Що робить вино з організмом: учені розвінчали головний міф

Скільки можна пити вина на день – корисна норма існує / фото ua.depositphotos.com

Взаємозв’язок між вином і здоров’ям став предметом інтересу не тільки в останні кілька років. Протягом багатьох століть одні культури вихваляли користь алкоголю, а інші вважали вино, пиво та міцні напої наркотиком, який слід суворо контролювати, а то й повністю заборонити.

Видання The drinks business пише, що наукові дослідження підтверджують позитивний вплив вина, особливо червоного, на різні аспекти здоров’я людини.

Користь для серцево-судинної системи

Червоне вино часто асоціюється з користю для здоров’я серцево-судинної системи, насамперед завдяки його протизапальним властивостям і наявності таких сполук, як ресвератрол.

Відео дня

Дослідження, проведене Університетом штату Айова, показало, що помірне споживання червоного вина здатне зменшити кількість вісцерального жиру, пов’язаного з підвищеним ризиком серцевих захворювань.

Крім того, доведено, що червоне вино допомагає регулювати рівень холестерину. Дослідження, представлене на конференції Європейського товариства кардіологів, засвідчило, що як червоні, так і білі вина можуть призвести до значного поліпшення рівня холестерину за умови помірного споживання поряд із регулярною фізичною активністю.

Кров’яний тиск

Флавоноїди, які містяться в червоному вині, відіграють найважливішу роль у зниженні артеріального тиску. Згідно з дослідженням, проведеним під керівництвом професора Аедіна Кессіді з Університету королеви Белфаста, вживання трьох келихів червоного вина на тиждень може значно знизити кров’яний тиск.

Цей ефект пояснюється взаємодією флавоноїдів з мікробіомом кишківника, який посилює кардіопротекторні властивості цих сполук.

Здоров’я кісток

Дослідження, проведене серед літніх людей, показало, що ті, хто помірно вживав біле вино, мали вищу мінеральну щільність кісткової тканини, порівнюючи з тими, хто пив інші види алкоголю, включно з червоним вином і пивом.

Цей висновок дає змогу припустити, що біле вино може відігравати певну роль у підтримці здоров’я кісток і профілактиці таких захворювань, як остеопороз.

Регулювання рівня глюкози

Дослідження, опубліковане в журналі Annals of Internal Medicine, засвідчило, що помірне споживання як червоного, так і білого вина може поліпшити регуляцію рівня глюкози в людей із діабетом 2 типу.

Профілактика раку

Ресвератрол, сполука, що міститься в червоному вині, активно вивчається щодо його протиракових властивостей. Дослідження засвідчили, що ресвератрол може допомогти знищити аномальні клітини, які призводять до раку, особливо в разі раку кишечника.

Дослідження, проведене Інститутом Гюстава Руссі у Вільжюїфі (Франція), показало, що ресвератрол у поєднанні з аспірином знижує виживаність тетраплоїдних клітин у культурах пухлин раку кишечника людини. Було показано, що така комбінація допомагає знищити клітини, що спричиняють генетичну нестабільність і пов’язані з розвитком раку.

Крім того, вчені з Даляньського медичного університету в Китаї припустили, що ресвератрол може уповільнювати ріст ракових пухлин.

Профілактика деменції

Помірне споживання вина також пов’язане з перевагами когнітивного здоров’я, зокрема з профілактикою деменції. Антиоксиданти, що містяться у вині, відіграють важливу роль у зниженні запалення та окисного стресу, які є ключовими факторами в розвитку когнітивних порушень.

Дослідження засвідчили, що ці антиоксиданти допомагають підтримувати здоров’я мозку і запобігати виникненню деменції та інших нейродегенеративних захворювань.

Довголіття

Дослідники припускають, що фармацевтичні сполуки, які містять ресвератрол, одного дня можуть бути використані для лікування і профілактики захворювань, пов’язаних зі старінням, що відкриває перспективні шляхи для збільшення тривалості життя.

Було доведено, що соціальне вживання вина в помірних кількостях також відіграє вирішальну роль в успіху “блакитних зон” світу, де середня тривалість життя найвища.

Раніше УНІАН писав, чи призводить вживання алкоголю до набору ваги.

www.unian.ua