Дієтолог назвала звичку №1, від якої потрібно відмовитися за високого тиску

Проблема з тиском виникає, коли кров тече з надзвичайно високою швидкістю / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Люди, які страждають від гіпертонії, знають безліч способів, які допоможуть привести тиск в норму. Водночас мало хто знає, що одна підступна звичка може підвищувати кров’яний тиск.

Дієтолог Карен Ансель розповіла виданню Eating well, що кров’яний тиск залежить від того, як кров тече вашими артеріями. Проблема виникає, коли кров тече з надзвичайно високою швидкістю, створюючи навантаження на стінки артерій. З часом артерії можуть пошкодитися, а це підвищує ризик інфаркту та інсульту. Нормальний тиск – менше 120 систолічний і менше 80 діастолічний.

Звичка №1, від якої потрібно відмовитися, якщо у вас високий кров’яний тиск, – вживання продуктів з високим вмістом натрію і насичених жирів, а саме ресторанної та ультраобробленої їжі

Відео дня

Ультраперероблені продукти – чіпси, крекери, цукерки, запакована випічка та газована вода – часто містять багато натрію, цукрів, насичених жирів і консервантів, що подовжують її термін придатності.

“Не всяка обробка шкідлива”, – каже Девід Л. Кац, доктор медичних наук, доктор філософії, фахівець із внутрішніх хвороб і профілактичної медицини з досвідом роботи в галузі харчування. “Надпроцесовані продукти містять інгредієнти, які домашні кухарі ніколи або майже ніколи не використовують, зокрема ароматизатори, барвники, текстуризатори та емульгатори”.

І річ не в тому, що чипси з сіллю та оцтом, які іноді трапляються, або заморожена піца – це найгірші речі у світі. Проблема в тому, в якій кількості вони потрапляють у наш раціон. Сучасні дослідження показують зв’язок між ультраобробленими продуктами та високим кров’яним тиском.

Як поліпшити артеріальний тиск

  • готуйте вдома;
  • будьте активні;
  • декомпресія. Дослідження показали, що у людей, які відчувають хронічний стрес, ймовірність високого кров’яного тиску на 61% вища, ніж у тих, у кого низький рівень стресу.
  • Раніше УНІАН писав, чи впливає вживання кави на кров’яний тиск.

    www.unian.ua

    Exit mobile version