Скільки живе домашній кролик: учені пояснили, від чого залежить його вік

Кролики – одні з найпопулярніших домашніх улюбленців / фото ua.depositphotos.com

Завдяки лагідному характеру і грайливим витівкам кролики стали одними з найпопулярніших домашніх улюбленців. Власникам цих тварин, а також тим, хто має намір їх завести, цікаво було б дізнатися, скільки проживе цей пухнастий компаньйон. Про це пише Usa Today.

Зазначається, що в середньому домашні кролики живуть від 8 до 12 років. Найстаріший зареєстрований домашній кролик прожив 18 років і 10 місяців.

Домашні кролики зазвичай живуть довше за своїх диких побратимів. За даними британської некомерційної організації із захисту тварин Blue Cross, середня тривалість життя диких кроликів – від одного до двох років. Вони живуть менше через вплив навколишнього середовища, як-от хижаки, доступ до їжі та відсутність безпечних умов.

Відео дня

Також на тривалість життя кроликів впливають порода, генетика, стать, харчування.

Американська асоціація кролівників визнає 52 унікальні породи. За даними дослідження, менші породи кроликів, як правило, живуть довше, ніж їхні великі родичі.

Нестеризовані кролиці піддаються більшому ризику розвитку раку матки, що може призвести до скорочення тривалості життя.

Загалом у житті кролика є три стадії : молодняк, дорослий і старший.

Кролики вважаються неповнолітніми до 12-місячного віку. Після цього вони стають дорослими, і дорослість триває до 5 років. Після 5 років кролики вважаються старшими.

Раніше УНІАН розповідав, як визначити, скільки років вашому коту в перерахунку на людський вік. Учені пояснили, що перший рік життя кішки дорівнює приблизно 15 людським рокам, другий рік життя кішки дорівнює додатковим дев’яти рокам, а після другого року життя кожен додатковий рік дорівнює приблизно чотирьом людським рокам.

www.unian.ua

Exit mobile version