Ці горіхи – хороше джерело корисних для серця жирів, клітковини й мікроелементів.
Волоські горіхи – це більше, ніж просто спосіб боротьби із серцевими недугами. Як виявилося, вони краще, ніж будь-які інші горіхи, підходять для боротьби зі старінням, пише Delish.
Окрім того, що волоські горіхи багаті на жирні кислоти, вони також є хорошим джерелом корисних для серця жирів, клітковини, мікроелементів і антиоксидантів, розповіла зареєстрована дієтологиня Мелісса Джегер.
За її словами, хоч усі горіхи містять здорові жири, саме волоські горіхи багаті на поліненасичені жири, особливо омега-3 жирні кислоти. І це єдині горіхи, які містять значну кількість здорового омега-3 жиру альфа-ліноленової кислоти.
Відео дня
Як розповіла співробітниця RD у MyFitnessPal Джоанна Грегг, усі ці поживні речовини роблять волоські горіхи неймовірним ресурсом для запобігання старінню.
“Волоські горіхи містять багато компонентів, таких як жирні кислоти, клітковина та необхідні вітаміни й мінерали, які чинять антиоксидантну та протизапальну дію на організм”, – зазначила Грегг.
Вона вказує на дослідження, які свідчать, що споживання волоських горіхів може знизити ризик серцево-судинних недуг, депресії, діабету, а також покращити когнітивні функції.
“Що стосується боротьби зі старінням, волоські горіхи підтримують здоров’я серця та кишечника, зменшують запалення та сприяють здоровій вазі, що сприяє оптимальному здоров’ю й довголіттю”, – повідомила Грегг.
Дослідження підтверджують ці висновки і фактично свідчать про те, що волоські горіхи унікально пов’язані зі здоровим старінням. Дослідники спостерігали за 33 931 жінкою у віці від 50 до 60 років, оцінюючи їхні дієту, фізичне здоров’я, пам’ять і статус хронічних захворювань.
Зрештою, дослідження показало, що жінки, які споживали принаймні дві порції волоських горіхів на тиждень, мали на 20% вищі шанси бути класифікованими як “здорові люди” порівняно з тими, хто не їв волоських горіхів, йдеться у матеріалі.
Особливі переваги волоські горіхи мають для серцево-судинної системи. Такі антиоксиданти, як фітостероли та поліфеноли, що є у горіхах, зменшують окислювальний стрес, запалення й артеріальний тиск.
Огляд досліджень і урядових рекомендацій 2023 року продемонстрував, що споживання лише 10 грамів волоських горіхів на день (або приблизно п’яти половинок волоських горіхів) сприяє зниженню ризику серцево-судинних захворювань.
Проте їсти волоські горіхи у великих кількостях не можна, адже у них є жири. Хай вони і “здорові”, але здатні накопичуватися, кажуть експерти. Дорослим рекомендують з’їдати чотири-шість порцій несолоних горіхів на тиждень.
Джегер радить вибирати сирі сухі смажені або несолоні горіхи, щоб зменшити додавання солі чи цукру.
Водночас дієтологи нагадують, що немає жодної страви, яка самостійно може змінити ваше здоров’я. Щоб досягти результатів, вам знадобляться також повноцінне здорове харчування та спосіб життя, який передбачає регулярні фізичні вправи та відмову від куріння.
Раніше УНІАН розповідав, чим корисні фісташки для організму. На думку дослідників з Університету Тафтса, щоденне вживання цих горіхів допоможе запобігти віковим проблемам із зором, підвищуючи важливі захисні сполуки в сітківці.
Коментувати