Загалом це найкращий варіант для ранкового заварювання, зазначив дієтолог.
У тих, хто п’є зелений чай замість кави, ризик розвитку недоумства нижчий. Нещодавнє японське дослідження показало, що у літніх людей, які регулярно вживають цей напій, менше пов’язаних із деменцією уражень у білій речовині мозку, пише The Telegraph.
Як зазначається, хоча кава має протизапальний ефект, у довгостроковій перспективі вона не чинить такого ж позитивного ефекту, як зелений чай. Також акцентується, що, на відміну від кави, зелений чай містить інгредієнт, який підвищує його цілющі властивості, – антиоксиданти, які називаються катехінами, 80% з яких належать до особливо корисного типу – епігалокатехін галлат (EGCG).
“Вільні радикали – молекули, які можуть спричиняти запалення та пошкодження організму. Антиоксиданти працюють, нейтралізуючи вільні радикали”, – пояснила фахівець-дієтолог із Dietitian UK Прія Тью.
Відео дня
Як ідеться в статті, захисні ефекти зеленого чаю допомагають мозку запобігти накопиченню так званого “амілоїду β” – основного компонента бляшок, виявлених у мозку людей із хворобою Альцгеймера.
“Крім змін у мозку, зелений чай може знижувати артеріальний тиск, що може сприяти його захисним ефектам, оскільки це ключовий фактор ризику уражень білої речовини мозку. Загалом це робить його найкращим варіантом для ранкового заварювання”, – порадив дієтолог Роб Хобсон.
За словами Прії Тью, однієї чашки чаю недостатньо для зниження ризику – користь приносить вживання від трьох до восьми чашок на день, довели вчені.
Серед інших переваг зеленого чаю дієтолог Хобсон зазначив:
Може допомогти запобігти серцевим захворюванням. Згідно з оглядом досліджень 2022 року, є вагомі докази того, що регулярне вживання зеленого чаю може знизити багато факторів ризику, пов’язаних із серцевими захворюваннями, включно з артеріальним тиском та ліпідами.
Може допомогти схуднути. Є дані, що дозволяють припустити, що зелений чай містить речовини, які прискорюють метаболізм, допомагаючи розщеплювати жирові клітини, і кілька досліджень підтверджують цей взаємозв’язок.
Нагадаємо, раніше УНІАН писав, як визначити якісний чай.
Коментувати