Українські фармацевтичні виробники підписали декларацію про зниження та стабілізацію цін на лікарські засоби. Відповідно до домовленостей, вже з 1 березня 2025 року вартість ста найпопулярніших українських ліків знизиться на 30%. Документ залишається відкритим для підписання іншими представниками фармацевтичного ринку, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на “Труха Україна“.
Які ліки подешевшають?
До переліку увійшли препарати, які, за аналітичними даними, найчастіше купують українці. Серед них:
- 20 найменувань від фармацевтичної компанії «Дарниця»;
- 17 препаратів від компанії «Фармак»;
- 22 позиції, вироблені Київським вітамінним заводом;
- 5 препаратів компанії «Кусум Фарм»;
- 6 найменувань від «Юрія-Фарм»;
- 8 позицій корпорації «Артеріум»;
- 2 лікарські засоби фармацевтичної фабрики «Віола»;
- 3 препарати Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу;
- 10 позицій від компанії «ІнтерХім».
Серед цих ліків – засоби від застуди, антигістамінні препарати, противірусні, протизапальні, ліки від гіпертонії, противиразкові препарати, заспокійливі, вітаміни та мікроелементи, очні краплі та назальні спреї.
Що сприяло ухваленню рішення?
Зниження вартості лікарських засобів стало можливим завдяки рішенню Ради національної безпеки і оборони України, ухваленому 12 лютого 2024 року. Відповідно до Указу Президента України №82/2025, запроваджено заходи щодо забезпечення доступності ліків для громадян.
Серед ключових ініціатив – прозоре ціноутворення та усунення недобросовісних маркетингових практик у фармацевтичній сфері.
Як уряд контролюватиме ціни?
Для забезпечення справедливого ціноутворення Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови №955 від 17 жовтня 2008 року. Серед основних заходів:
- запровадження жорсткішого регулювання торговельних націнок на ліки;
- заборона маркетингових платежів у фармацевтичному секторі;
- активізація перевірок Держпродспоживслужби щодо контролю цін в аптеках.
Очікується, що такі зміни не лише сприятимуть здешевленню медикаментів, а й допоможуть стабілізувати ринок лікарських засобів у довгостроковій перспективі. Також нагадаємо як ветерани можуть отримувати медикаменти за програмою “Доступні ліки”.
Також ми писали про те, хто і як може отримати безкоштовні ліки.
Коментувати