Залежність України від експорту через Польщу наразі мінімізована – Стефанішина

Україна самостійно убезпечила себе від критичної ситуації у торгівлі з Польщею, а залежність від експорту польською територією наразі мінімізована.

Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю Європейській правді, передає Укрінформ.

Стефанішина акцентувала, що у ситуації навколо всіх запроваджених Польщею односторонніх обмежень Україна, по суті, вимагає дотримання правил єдиного ринку ЄС, однак Європейська комісія не відіграє у цьому питанні проактивної ролі. На її думку, причиною цього є наближення виборів до Європарламенту, але є сподівання на більш проактивну позицію Єврокомісії після виборів.

«Водночас порівняно з ситуацією рік тому, зараз для України все не настільки критично. Ми змогли розблокувати Чорноморські коридори, наростили спроможності експорту в Дунайському коридорі, досягли домовленості щодо відкриття додаткових пунктів пропуску, зокрема з Угорщиною. І ще ми обмежили експорт продукції до Польщі. Тобто фактично самостійно убезпечили себе від критичної ситуації», – сказала Стефанішина.

За її словами, якщо проблеми на кордоні з Польщею триватимуть і нічого не буде робитися для їх вирішення, то в якийсь момент українські експортери просто переорієнтуються на інші напрямки.

«Ми визначили для себе пріоритетом мінімізацію залежності від політичних розкладів у Польщі. І саме на цьому зараз і концентруємо свої зусилля», – зазначила віцепрем’єрка.

Вона нагадала, що Україна веде переговори з польською стороною щодо можливого врегулювання цих проблемних питань.

«Проте, маючи переговори щодо моніторингу експорту та імпорту певної продукції, ми не маємо діалогу стосовно того, як завершити кризу, пов'язану з блокуванням українського кордону… Але я хочу знову наголосити на тому, що залежність України від експорту через Польщу наразі мінімізована», – запевнила віцепрем’єрка.

На її думку, тепер польський уряд сам має бути зацікавлений у тому, щоб врегулювати ситуацію всередині країни.

Вона зауважила, що ця криза вже має ширший порядок денний, аніж Україна, тому що блокування відбувається й на кордоні з балтійськими країнами, і з Німеччиною.

«Це комплексна внутрішня ситуація, також пов'язана з виборами. І ми готові піти назустріч польській стороні, ми перебуваємо з ними у діалозі. Але на сьогодні ми не бачимо розуміння стосовно того, як завершити цю кризову ситуацію», – констатувала вона.

Як повідомляв Укрінформ, керівник канцелярії голови Ради міністрів Польщі Ян Грабєц заявив, що у Раді міністрів Польщі не сподіваються, що сьогоднішні українсько-польські міжурядові консультації на рівні прем’єр-міністрів обох країн Дениса Шмигаля і Дональда Туска принесуть "якийсь прорив".

www.ukrinform.ua

Exit mobile version