У віці 88 років у своїй резиденції у Ватикані помер Папа Римський Франциск. Його смерть настала наступного дня після першої тривалої появи на публіці за останній місяць — під час великодньої урочистості на площі Святого Петра. Тоді Папа благословив присутніх, а офіційне послання «Urbi et Orbi» зачитав архиєпископ Дієґо Равеллі. Повідомляє сайт Kirovograd з посиланням на ТСН.ua
Здоров’я понтифіка почало погіршуватися на початку лютого 2025 року, коли йому діагностували двосторонню пневмонію. 14 лютого його шпиталізували у критичному стані, згодом виявили полімікробну інфекцію дихальних шляхів. Франциск переніс кілька респіраторних кризів і бронхоспазмів. Ускладнюючим фактором була раніше проведена операція з видалення частини легені у молодому віці.
Згідно з церковним протоколом, вибори нового Папи Римського мають відбутися між 15-м і 20-м днем після смерті попереднього понтифіка, тобто з 6 по 11 травня. Участь у конклаві візьмуть кардинали, кожен з яких отримає бюлетень зі словами «Я обираю папою…», куди вписується ім’я кандидата. Для обрання потрібна більшість у дві третини голосів. Колір диму з димаря Сикстинської капели повідомлятиме світові про результат кожного раунду голосування.
Вибори нового Папи відбуваються у суворій таємниці, без передвиборчих виступів. Обговорення кандидатів або домовленості між кардиналами до смерті попереднього понтифіка заборонені.
Хто у списку кандидатів
Серед потенційних кандидатів, згідно з інформацією ЗМІ, значиться вісім кардиналів. Серед них — 71-річний італієць П’єтро Паролін, який обіймає посаду державного секретаря Ватикану протягом останніх 11 років. Його вважають ідеологічно близьким до Франциска. Паролін також зустрічався з президентом України Володимиром Зеленським.
Кардинал з Демократичної Республіки Конго Фрідолін Амбонго Бесунгу, 65 років, обіймає посаду президента Симпозіуму єпископських конференцій Африки та Мадагаскару. Він виступав із заявами щодо доктрини благословення одностатевих пар.
Кардинал із Нідерландів Вім Ейк, 71 рік, відомий критичними поглядами щодо рішень Папи Франциска, зокрема щодо причастя для розлучених. Він також висловлювався проти змін у ставленні церкви до одностатевих пар.
71-річний угорець Петер Ердо, що представляє Ватикан із 2003 року, вважається фігурою з чітко консервативними поглядами. Він виступав проти причастя для розлучених та проти прийому біженців у Європі.
З Філіппін походить 67-річний Луїс Антоніо Тагле — пропрефект Секції першої євангелізації та президент Міждикастеріальної комісії у справах монахів. Він критикував жорстку позицію церкви щодо ЛГБТ-осіб і повторно одружених.
Кардинал Маттео Зуппі, 69 років, очолює Італійську єпископську конференцію та раніше займався миротворчою місією в Україні за дорученням Папи Франциска.
Серед американських претендентів — 76-річний Реймонд Берк, один з найвідоміших консервативних єпископів, який неодноразово висловлював критику на адресу понтифікату Франциска.
Імовірним кандидатом вважається й 67-річний кардинал з Мальти Маріо Грех, якого призначили у 2020 році. У ЗМІ його називають «поміркованим спадкоємцем» Франциска.
Раніше ми вже повідомляли про те, помер Папа Римський Франциск.
Коментувати