У Сполучених Штатах готуються до радикального оновлення Ради національної безпеки (NSC). За даними NBC News, державний секретар Марко Рубіо, який також може отримати посаду радника з нацбезпеки, розробляє масштабну реформу, що передбачає зменшення штату Ради та зміну її ролі в адміністрації, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на NBC News.
Замість традиційної консультативної моделі NSC отримає чітку вертикаль управління: президент Дональд Трамп — радник з нацбезпеки — службовці Ради, які виконуватимуть накази, а не формуватимуть рекомендації.
Ставка на лаконічність і підконтрольність
Джерела в адміністрації повідомляють, що ідея реформи полягає у переході до більш компактної структури, яка повністю узгоджуватиметься з управлінським стилем Трампа. Якщо в січні 2025 року у Раді залишалося близько 150 співробітників, то нинішні плани передбачають скорочення до 50–60 осіб.
Хоча звільнення не плануються, більшість нинішніх працівників можуть бути переведені до інших державних установ.
Зміни в держапараті: не лише NSC
Реформа Ради нацбезпеки є частиною ширшої стратегії скорочення урядових витрат, ініційованої президентом Трампом. У лютому Пентагон оголосив про скорочення 5400 посад, а раніше підрозділ з урядової ефективності, який очолює Ілон Маск, ініціював ліквідацію USAID — ключового інструменту США для міжнародної допомоги.
Також в рамках цієї кампанії було зменшено фінансування Міністерства освіти США на понад $900 мільйонів.
Що таке Рада національної безпеки США
Рада нацбезпеки — це ключовий координаційний центр, що забезпечує узгодження дій між державними органами з питань зовнішньої політики, оборони та безпеки. Її чисельність змінювалася від адміністрації до адміністрації: під час вступу Трампа у 2017 році в ній було близько 300 працівників.Очікується, що після реформи роль Ради зміниться з аналітичної на виконавчу, набувши характеру командного центру для втілення рішень президента.
Раніше Трамп та Нетаньяху зустрілись у Білому домі.
Коментувати