Фото: Парламент Франції схвалив історичну заборону (Getty Images) Автор: Каріна Левицька
Французький парламент схвалив історичну заборону на “вічні хімікати” в косметиці, одязі та лижному воску. Це рішення може вплинути й на інші країни.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Washington Post.
Ці хімічні речовини, відомі як PFAS, або пер- і поліфтороалкільні речовини, включають тисячі сполук, що виробляються для виготовлення продуктів і покриттів, які відштовхують жир, воду, нафту і тепло.
На сьогодні ці стійкі хімічні речовини містяться в сотнях побутових товарів, зокрема в антипригарному посуді, менструальних засобах, зубній нитці та ліках.
Вчені виявили PFAS по всьому світу, в тому числі у віддалених регіонах Антарктиди та в крові більшості американців.
За даними Агентства з охорони навколишнього середовища, вплив PFAS може призвести до підвищеного ризику раку простати і яєчок, низької ваги при народженні, високого рівня холестерину, а також негативного впливу на печінку, гормональний фон та імунну систему.
Після сьогоднішнього погодження, французький законопроект, який має бути підписаний президентом Еммануелем Макроном, після чого він заборонятиме виробництво, імпорт і продаж PFAS у продуктах з покриттям до січня 2026 року і пошириться на весь текстиль у 2030 році.
Дії Франції слідують за обмеженнями в Данії, яка у 2020 році заборонила використання PFAS у картонній та паперовій упаковці для харчових продуктів, включаючи пакети для попкорну для мікрохвильової печі та папір для випікання.
Європейське хімічне агентство аналізує амбітну пропозицію заборонити виробництво та використання PFAS на всій території Європейського Союзу.
Нагадаємо, раніше РБК-Україна писало, що вчені дослідили косметику та засоби гігієни на вміст небезпечних речовин та виявили у багатьох виробах “вічні хімікати”, які практично ніколи не розкладаються у природі.
Водночас ми повідомляли, що обгортки фаст-фуду сумно відомі тим, що містять пер- та поліфторалкільні речовини (PFAS) або хімічні речовини, які пов’язані з багатьма негативними наслідками для здоров’я.
Детальніше про це можна дізнатись в матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Коментувати