Австрія допускає перегляд нейтралітету на тлі агресивної політики росії

Міністерка закордонних справ Австрії заявила про відкритість до обговорення відмови від нейтралітету та можливого вступу до НАТО на тлі російської загрози.

Міністерка закордонних справ Австрії заявила про відкритість до обговорення відмови від нейтралітету та можливого вступу до НАТО на тлі російської загрози.

Міністерка закордонних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер допустила можливість обговорення відмови від нейтрального статусу та вступу країни до НАТО. Про це вона заявила в інтерв’ю німецькому виданню Welt, інформує сайт Kirovograd.

Очільниця зовнішньополітичного відомства наголосила, що сам по собі нейтралітет не є гарантією безпеки, особливо в умовах погіршення глобальної ситуації та дедалі агресивніших дій з боку росії. На її думку, забезпечення національної безпеки залежить від зміцнення власного оборонного потенціалу та розвитку партнерств.

Майнль-Райзінгер підкреслила, що «принципово відкрита» до публічного діалогу про майбутнє оборонної політики Австрії. Водночас вона визнала, що наразі ні серед громадськості, ні в парламенті немає достатньої підтримки для вступу до Альянсу.

«Ми не можемо просто сидіти і вважати, що якщо не завдамо шкоди іншим, то й нам нічого не загрожуватиме. Це наївно. Світ змінився», — сказала міністерка, визнаючи складність дискусії про перегляд статусу.

За її словами, Австрія вже виконує низку зобов’язань у сфері безпеки, зокрема бере участь у міжнародних миротворчих місіях та підтримує оборонну політику ЄС. Вона вважає, що роль країни у сфері безпеки значно змінилася з часу її приєднання до Євросоюзу в 1995 році.

Майнль-Райзінгер також торкнулася питання війни в Україні. Вона заявила, що саме росія, а не Україна, перешкоджає миру. За її словами, якби володимир путін був зацікавлений у мирному врегулюванні, то ініціював би припинення вогню.

Політикиня розкритикувала дії колишнього президента США Дональда Трампа, який, за її словами, «передав путіну Крим і східні області України», а також виключив перспективу вступу України до НАТО. Водночас вона зазначила, що це не зупинило російську агресію.

Австрія дотримується політики постійного нейтралітету з 1955 року відповідно до декларації, що стала частиною Конституції. Документ забороняє участь країни у військових союзах і розміщення іноземних військових баз на її території.

Рішення про нейтралітет стало наслідком домовленостей союзників після Другої світової війни, коли Австрія перебувала під спільною окупацією СРСР, США, Великої Британії та Франції. Після підписання Австрійського державного договору країна відновила незалежність, а нейтралітет став ключовим елементом її зовнішньополітичної ідентичності.

У подальші роки Австрія вступила до Європейського Союзу, а також до програми НАТО «Партнерство заради миру». Приєднання до цієї ініціативи відбулося після аналогічного кроку з боку росії.

Exit mobile version