Брати екснардепів Медведчука й Козака отримали підозри у держзраді – СБУ


Брати екснардепів Медведчука й Козака отримали підозри у держзраді – СБУ

Брати Медведчука й Козака отримали підозри / Фото: Служба безпеки України

Правоохоронці зібрали докази злочинної діяльності Сергія Медведчука та Богдана Козака.

Служба безпеки та Державне бюро розслідувань зібрали докази злочинної діяльності Сергія Медведчука та Богдана Козака – братів колишніх народних депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака, які підозрюються у держзраді. Наразі всі четверо переховуються за межами України і здійснюють підривну діяльність на користь РФ.  

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Слідством встановлено, що Сергій Медведчук і Богдан Козак причетні до фінансових махінацій на шкоду Україні протягом 2017-2023 років. Мова йде про умисно виведені “в тінь” мільйонів гривень, внаслідок чого до державного бюджету не надійшло понад 75 млн грн податків. За оперативними даними, ці кошти були спрямовані для фінансування війни РФ проти України.

Для реалізації оборудки фігуранти задіяли львівську компанію з виробництва будівельних матеріалів, якою вони управляли як бенефіціарні власники. За їхньою вказівкою топменеджмент підприємства не обліковував частину продукції і нелегально продавав третім особам.

У такий спосіб учасники “схеми” ухилялися від сплати податків за реалізовану продукцію. Для цього директор і бухгалтер компанії вносили недостовірні відомості до фінансово-звітної документації.

На підставі зібраних доказів Сергію Медведчуку та Богдану Козаку заочно повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів). 

Дії їхніх спільників – директора і бухгалтера підконтрольної компанії, які перебувають в Україні додатково кваліфіковано за ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує тюремне ув’язнення.

Нагадаємо, СБУ затримала зрадника, який готував окупацію Вовчанська.

Читайте також провідні новини дня:

  • Три сценарії закінчення війни в Україні: який найбільш реалістичний
  • Мобілізація: хто і де може дати повістку, як оскаржити рішення ВЛК та “сюрприз” для багатодітних чоловіків
  • Курс валют в Україні: долар швидко дешевшає – купувати чи зачекати

tsn.ua