Все про військово-обліковий документ: яка різниця між електронним та паперовим та чи треба його замінювати

Мобілізація в Україні 2024. Колаж ТСН.ua

Представники ТЦК та СП, поліцейські, а також прикордонники мають право вимагати у чоловіків призовного віку цей документ.

Військово-обліковий документ, який завжди повинен мати військовозобов'язаний українець, може бути як у паперовому, так і в електронному вигляді.

Яка різниця між електронним та паперовим документом, чи потрібно його замінювати і коли – розповіли в РБК-Україна. 

Що таке військово-обліковий документ

Військово-обліковий документ визначає належність його власника до виконання військового обов’язку. Він оформляється та видається громадянину, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом. 

У період проведення мобілізації (крім цільової) представники ТЦК та СП, поліцейські, а також прикордонники мають право вимагати у чоловіків призовного віку цей документ разом з тим, що посвідчує особу.

Чи є різниця і яка між електронною та паперовою формою

Електронний документ

Від 18 червня 2024 року електронний військово-обліковий документ має таку ж юридичну силу, як і паперовий. Аби його сформувати, треба встановити додаток “Резерв+”, оновити дані (якщо раніше це не було зроблено). Також можна сформувати PDF-версію документа.

У військово-обліковому документі в електронній формі відображається унікальний електронний ідентифікатор у вигляді двовимірного штрихкоду (QR-код військово-облікового документа). Цей документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього. І якщо такий код не можливо зчитати технічними засобами, то документ не вважається підтвердженим.

Термін дії в електронній формі становить не більше 1 року з дати його формування.

Паперова форма

Також військово-обліковий документ оформляється та видається у паперовій формі – на бланку, форма якого затверджується постановою КМУ від 16 травня 2024 р. № 559. Відомості в ньому мають відповідати тим, які містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Якщо цього не відбувається, то такий документ вважається недійсним.

Перевірити відомості на відповідність можна або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста; або районний (міський) ТЦК та СП або його відділ (орган СБУ, розвідувальний орган).

У разі виявлення невідповідності, для внесення відповідних змін у паперовій формі громадянин повинен звернутися до ТЦК за своїм місцем перебування на військовому обліку з письмовою заявою. Якщо ж громадянин за станом здоров’я не може пересуватися (є особою з обмеженою мобільністю) або визнаний в установленому порядку недієздатним, що підтверджується відповідними документами, то із заявою може звернутися особа, яка здійснює за ним догляд, або його опікун. Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Щоб внести зміни в електронній формі, громадянин повинен скористатися електронним кабінетом (призовника, військовозобов’язаного, резервіста) для звернення до ТЦК, знову ж таки за місцем перебування на обліку.

Новини ТСН 09:00 17 липня. Оновлення даних, фронтові зведення, ситуація в Гуляйполі

Коли потрібно замінювати військово-обліковий документ

Всі військово-облікові документи, оформлені раніше, вважаються дійсними до видачі документа нового зразка, але є випадки, коли змінити документ все ж потрібно, а саме:

  • після взяття громадянина на військовий облік як призовника, військовозобов’язаного або резервіста;
  • якщо призовник, який перебував на військовому обліку до 18 травня 2024 року, не отримував військово-облікового документа;
  • у разі зміни категорії щодо військового обов’язку;
  • у разі відсутності місця для внесення змін в наявному документі;
  • якщо відомості у військово-обліковому документі не відповідають інформації, яка є в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
  • у разі втрати (зіпсування) документа;
  • якщо є бажання змінити військово-обліковий документ старого зразка на новий.

 

Нагадаємо, що від 1 серпня багато українців втратять право на відстрочку від мобілізації.

Читайте провідні новини на сьогодні:

  • Чи стане Крим пустелею та як Росія випиває останню воду: експерт ошелешив прогнозом
  • “Нам не треба перемагати на полі бою”: військовий відповів, коли і як закінчиться війна в Україні
  • Росіяни штурмують Часів Яр: воїни ЗСУ відверто розповіли про брак снарядів та тактику окупантів

 

tsn.ua

Exit mobile version