Перевірка обленерго виявила продаж електрики бізнесу за цінами для населення – НКРЕКП

Перевірка обленерго виявила продаж електрики бізнесу за цінами для населення - НКРЕКП

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), виявила протиправний механізм, за яким постачальники універсальних послуг (ПУП) продавали електроенергію бізнесу за тарифами для побутових споживачів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба регулятора.

Зазначається, що НКРЕКП спільно із Службою безпеки України провели перевірки дотримання ліцензійних умов окремих ПУП (Львівенергозбут, Черкасиенергозбут, "Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія", Полтаваенергозбут) та операторів системи розподілу (Закарпаттяобленерго, Чернівціобленерго, Хмельницькобленерго, Житомиробленерго, "ДТЕК Київські електромережі", Львівобленерго).

"Під час проведення зазначених перевірок документально зафіксовано та підтверджено факти постачання електричної енергії суб’єктам підприємницької діяльності за тарифами для населення, що носить системний характер", – повідомляє енергетичний регулятор.

Це призводить до нанесення шкоди АТ «НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго», на яких покладено спеціальні обов’язки із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів (ПСО).

Зокрема, під час перевірки Чернівціобленерго здійснено вибірковий огляд адрес побутових споживачів з виїздом на місце. Встановлено, що за вказаними адресами знаходяться будівлі, які фактично використовуються для провадження підприємницької діяльності (басейни, готелі, складські приміщення з холодильниками, цехи з виготовлення поліуретанових виробів та переробки тирси, рибне господарство тощо). При цьому в паспорті точки розподілу електроенергії за відповідними адресами зазначено вид об’єкта житловий будинок або нежитлова будівля.

Наголошується, що електроенергія, яка використовується на об’єкті побутового споживача на непобутові потреби, зокрема для підприємницької, господарської та незалежної професійної діяльності, надання платних послуг, здійснення нотаріальної діяльності, діяльності дата-центрів, центрів обробки даних, діяльності зі створення віртуальних активів (майнінгу) тощо, обліковується окремо та оплачується за тарифами для непобутових споживачів.

Зараз НКРЕКП та СБУ продовжують перевірки з виявлення аналогічних фактів на територіях інших областей України.

Як повідомлялося, у березні НКРЕКП затвердила вимоги щодо забезпечення прозорості та доброчесності на оптових енергетичних ринках.

www.ukrinform.ua