У Росії виникли проблеми з бензином через атаки українських безпілотників – Politico

У Росії виникли проблеми з бензином через атаки українських безпілотників - Politico

Україна виводить з експлуатації російські нафтопереробні заводи, що підриває експортні постачання з РФ та спричиняючи різке зростання цін на її внутрішньому ринку.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у статті Politico "Паливна проблема Путіна: як Україна позбавляє Росію дизельного пального та бензину".

"Хвиля ударів українських безпілотників по нафтопереробних заводах у глибині Росії змусила Кремль захищати власну територію, продовжуючи вести війну проти свого сусіда. Але ці атаки також призвели до немислимого – найбільшій нафтовій державі світу стало бракувати бензину", – зазначається у статті.

Згідно з даними уряду РФ, ціни на дизельне пальне для російських споживачів різко зросли – за останній тиждень майже на 10%. Вартість бензину також сягнула шестимісячного максимуму, підскочивши більш ніж на 20% від початку року, адже пропозиція скорочується і дедалі більше заводів мусять призупиняти виробництво.

Як нагадує видання, минулої середи два сховища палива, що належать енергетичному гіганту "Роснефть", приблизно за 500 км від кордону з Україною, були серйозно пошкоджені безпілотниками. Загалом цього року більше десятка нафтопереробних заводів у дев'яти російських регіонах зазнали подібних ударів.

"Це як комар – коли ви не можете його знайти, не можете його вбити, а він повертається ніч за ніччю, то це виснажує вас", – прокоментував колишній офіцер британської військової розвідки та планувальник НАТО Філіп Інгрем.

На його переконання, ці удари "мають ефект, тому що вони руйнують нафтову інфраструктуру та інші важливі об'єкти національної інфраструктури". Інгрем прогнозує, що цю стратегію "вивчатимуть в академіях підготовки офіцерів у найближчі десятиліття".

Як зазначає Politico, у результаті ударів безпілотників РФ скоротила експорт до майже історичного мінімуму, відвантаживши минулого тижня трохи більше 712 тис. тонн дизельного пального і газойлю, у порівнянні з понад 844 тис. тонн за такий самий тиждень у 2023 році.

"Для Москви – це і політична, і військова проблема. Крім того, що дешеве паливо має важливе значення для військових зусиль Росії, воно є ключовою частиною пропозиції президента Володимира Путіна для населення, протиотрутою від відставання зарплат і слабкого рубля", – йдеться у статті.

У матеріалі також наводять експертні оцінки, згідно з якими ціни на пальне в РФ навряд чи знизяться найближчим часом – "і країні, можливо, навіть доведеться імпортувати бензин із запасів, що зберігаються в сусідній Білорусі".

Як повідомляв Укрінформ, Словʼянський нафтопереробний завод у Краснодарському краї РФ, який був атакований українськими дронами 27 квітня, частково призупинив роботу.

www.ukrinform.ua