Ця найважливіша навичка робить людей щасливішими, – психолог з Єльського університету

Ця найважливіша навичка робить людей щасливішими, - психолог з Єльського університету

Емоції впливають на все, що ви робите, зазначила доктор / фото ua.depositphotos.com

Докторка філософії, психологиня і викладачка Єльського університету Емма Сеппала розповіла, яка навичка дає емоційно розумним людям більше щастя і задоволення, пише CNBC Make It.

“Люди часто пов’язані з деструктивними переконаннями, звичками, шаблонами, концепціями, стосунками, уподобаннями та помилками. Це причина того, що багато хто страждає від тривоги, депресії, залежності, страху, вигорання і нещастя. І це заважає людям жити найвільнішим, найсміливішим і найсправжнісіньким життям”, – зазначила фахівчиня.

За її словами, як психолог, що вивчає емоційний інтелект, вона знає, що люди з високим EQ, як правило, володіють важливою навичкою – “емоційним суверенітетом”.

Відео дня

“По суті, це означає, що вони навчилися витончено керувати емоціями, а не уникати, пригнічувати, притупляти або іншим чином залишатися пов’язаними з ними. Коли ви знаєте, як справлятися зі своїми емоціями, ви можете використовувати їх для творчості, енергії, глибших стосунків, а також більшого щастя і задоволення”, – впевнена психологиня.

Говорячи про те, чому емоційний суверенітет такий важливий, Емма Сеппала пояснила, що емоції впливають на все, що ви робите, – концентрацію уваги, пам’ять, фізичне й психічне здоров’я, ухвалення рішень і на стосунки.

“Коли ви не знаєте, як впоратися зі своїми почуттями, ви страждаєте, і люди навколо вас теж… За іронією долі, намагаючись придушити свої емоції або втекти від них, ви застрягаєте в них: вони тривають довше. Намагаючись заспокоїти себе, ви можете набути деструктивних звичок – прагнути комфорту за допомогою алкоголю, наркотиків, їжі, соціальних мереж, роботи тощо. – і в кінцевому підсумку почуватися ще гірше”, – акцентувала психологиня.

За її твердженням, ваші емоції, якщо спостерігати за ними зі співчуттям і терпінням, минають швидше:

“Ви щасливіші, хоробріші, сильніші та вільніші. Знаючи, що ви можете протистояти чому завгодно і вийти з іншого боку, ви стаєте суверенними”.

Дозвольте емоціям захлеснути вас, як хвиля, порадила фахівчиня. І пам’ятайте при цьому, що повністю пережити емоцію не означає повністю висловити її на піку. Це завдасть шкоди вашим стосункам. Краще спілкуватися, коли ви заспокоїлися. Річ у тім, що, переживаючи свої емоції, ви обробляєте і перетравлюєте їх. Ви станете краще спілкуватися, якщо зробите ці кроки, впевнена лікарка.

Нагадаємо, раніше професор із Гарварду розповів, які три речі роблять людей щасливішими.

www.unian.ua