Ціни на банани в Україні рекордно високі через блокування портів – EastFruit

Ціни на банани в Україні рекордно високі через блокування портів - EastFruit

Ціни на банани в Україні як і в країнах Східної Європи нині перебувають на рекордно високому рівні для цього періоду року. І хоча перевищення попередніх рекордних рівнів цін порівняно невелике, воно негативно впливає на перспективи споживання.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє EastFruit.

В Україні оптова ціна за 1 кг бананів досягла $1,26 доларів США за кг і перевищила торішній рекорд $1,23 за кг. Зазвичай саме в Україні найнижчі ціни на банани в регіоні, проте агресія Росії призвела до блокування портів, що різко здуло ціни на місцевому ринку, т.к. Банан ввозиться тепер в Україну з портів інших країн.

Роздрібні ціни на банани в Україні коливаються від $1,7 до 1,8 за кг.

У Польщі оптова ціна за 1 кг бананів досягла $1,35 за кг порівняно із звичайними для цього часу $1,1-1,2 доларів та рекордом минулого року в $1,27.

«Можна наголосити на двох головних причинах зростання цін на банани у Східній Європі цього року. Перша – це кліматичні зміни, які негативно впливають на обсяги виробництва цих фруктів у країнах Центральної Америки. В результаті попит на банани з Еквадору, який є основним постачальником банана в Україну та інші країни регіону, різко зріс, що призвело до зростання цін в Еквадорі. Друга причина – це порівняно високі ціни на яблука, що дозволяє роздрібній та оптовій торгівлі підвищувати ціни на банани», — пояснює Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Як правило, у травні починається сезонне зниження рівня попиту на банани та цін на них на ринках Східної Європи. Однак цього сезону оптовики не впевнені, що воно буде відчутним з огляду на високий попит на банан з Еквадору.

www.ukrinform.ua