Не оскверняйте символ Великодня: що зробити зі шкаралупою освячених яєць

Не оскверняйте символ Великодня: що зробити зі шкаралупою освячених яєць

Предки зберігали шкаралупи від освячених яєць разом із крихтами від паски в кутку біля образів / фото pinterest.com

Шкаралупу від освячених великодніх яєць не можна просто викинути. Наші предки вважали такі дії гріхом.

“Шкаралупи від писанок могли дати скльовувати курям, щоб ті мали здорових курчат. Їх, а також кістки від поросяти, яке теж освячували на Великдень, могли закопати десь на городі. Предки вірили, що з них виросте квітка марена або маруна, яка вважалася сильним оберегом від нечистої сили. А ще вірили, що писанкою можна загасити пожежу”, – розповіла кандидат історичних наук та етнолог Інституту народознавства НАН України Анастасія Кривенко в коментарі РБК-Україна.

Крім того, наші предки зберігали шкаралупи від освячених яєць разом із крихтами від паски в кутку біля образів. Експерт зазначила, що крихти від паски їли, коли стикалися з неприємностями, ними обсипали оселю і могли згодувати корові, щоб захистити від злих сил.

Відео дня

Також у давнину шкаралупи від перших писанок кидали у водойму, щоб вода до поминального тижня донесла їх до померлих, таким чином сповістивши про світле свято воскресіння Господнього.

Що стосується думки священиків, то вони не вважають, що яйця стають святинею після освячення, але якщо на яйці є зображення святих, то наліпки і шкаралупу краще спалити. Крім цього її можна закопати в місці, де ніхто не ходить.

Раніше УНІАН писав, які продукти не можна святити на Великдень.

www.unian.ua