Вікінги котячого світу: чому руді коти нахабніші за інших

Вікінги котячого світу: чому руді коти нахабніші за інших

Руді коти завжди виглядають королями ситуації / фото Ruwad Al Karem / Pixabay

Всі люди люблять котиків. Ну, може, не всі, але точно більшість з нас. А з-поміж всіх пухнастиків чомусь окремо виділяють рудих котів, незалежно від породи. Рудий кіт – це уособлення допитливості, комунікабельності та нахабства в котячому світі.

То що таке з рудими котами, що вони так вирізняються з-поміж інших – помилковий стереотип, чи дійсна закономірність? Британський експерт із поведінки котів Роджер Тейбор розповів BBC, чи справді руді коти відрізняються від “колег”.

“Науковий консенсус полягає в тому, що між породами є відмінності в темпераменті, наприклад, у жвавих бірманців або спокійних персів, але не в кольорі. Однак дослідження сприйняття власників розповідають іншу історію: ситцеві та сірі коти є “відстороненими”, а рудий кіт вважається “дружнішим і ніжнішим”, – каже Тейбор.

Відео дня

Експерт зауважує, що можливо генетика тут справді грає роль, адже для отримання рудого кольору шерсті кішка має успадкувати дві копії специфічного гена, а кіт – одну.

“Вимірювання також показали, що загалом руді коти важчі, ніж більшість котів інших забарвлень. Руді кішки, як правило, вищі та ширші, ніж більшість інших кішок”, – каже фахівець.

Це не доведено науково, але, можливо, сміливий та комунікабельний характер рудих котів пов’язаний саме з їхніми в середньому більшими розмірами. Руді пухнастики просто почувають себе королями котячого світу, а тому менше схильні боятися і людей.

Комунікабельність рудих котів може бути однією з причин, чому вони були настільки популярні серед вікінгів. За словами пана Тейбора, у британському містечку Йорк, яке колись було оплотом вікінгів, досі живе більше рудих котів, ніж у цілому Лондоні.

“Вікінгам, можливо, просто подобалося характерне хутро, але я б припустив, що доброзичливий, менш полохливий характер рудих котів міг бути причиною того, чому вони сміливо залізали на їхні човни. Можна сказати, що руді коти мають характер вікінгів, дружелюбні до людей, з якими ладнають, але люті до котів-супротивників”, – каже експерт.

Інші цікаві матеріали про домашніх улюбленців

Як писав УНІАН, деякі породи собак є справжнім кошмаром для власників. Професійна доглядальниця собак визнала, що навіть у неї трапляються “напади тривоги” через деяких песиків.

Також ми розповідали про найпоширеніші міфи щодо котів. Більшість стереотипів про котиків не зовсім відповідають дійсності.

www.unian.ua