ЄБРР прогнозує зростання економіки України цьогоріч на 3%, а у 2025 році – на 6%

ЄБРР прогнозує зростання економіки України цьогоріч на 3%, а у 2025 році - на 6%

Графік Економіка України зростатиме у 2024 році на 3%, а у наступному році – на 6%.

Як передає Укрінформ, такий прогноз опублікував у середу, 15 травня, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). 

"Відновлення експорту та розширення вітчизняного військового виробництва, ймовірно, забезпечить економічне зростання на рівні 3% у 2024 році, яке прискориться до 6% у 2025 році", – йдеться в оприлюдненому звіті "Регіональні економічні перспективи".

Водночас, у ЄБРР вказали на те, що "ризики залишаються високими, зокрема пов'язані з нещодавнім і триваючим руйнуванням портової та енергетичної інфраструктури".

ЄБРР прогнозує зростання економіки України цьогоріч на 3%, а у 2025 році - на 6%

Банк відзначає, що у 2023 році економіка України зросла на 5,3% після падіння на 29,1% роком раніше через російське повномасштабне вторгнення.

"Збільшення витрат на оборону підтримало внутрішній попит, тоді як чистий експорт продовжував скорочуватися. Владі вдалося відновити постачання електроенергії, а бізнес продемонстрував неабияку стійкість та адаптивність. Своєчасне зовнішнє фінансування допомогло стабілізувати макроекономічні умови та знизити інфляцію до цільового рівня", – зазначається у звіті.

Вказується на те, що у 2023 році Україна отримала загалом 42,5 млрд доларів США від донорів та міжнародних організацій, з яких 12 млрд доларів США – у вигляді грантів. Це дозволило "підняти офіційні валютні резерви до рекордного рівня, оскільки державний борг зріс майже до 90% ВВП".

"Перспектива тривалої війни на виснаження та нові сумніви щодо зовнішнього фінансування створюють нові виклики. Обмежений внутрішній попит, дефіцит робочої сили та недостатні інвестиції, ймовірно, обмежуватимуть перспективи зростання", – прогнозують в ЄБРР.

Крім того, було вказано на те, що "позитивним моментом є відкриття Чорноморського експортного коридору вздовж узбережжя": "Після повільного старту його використання зростає, причому не лише для зерна, а й для інших товарів, таких як метали та руди, що сприяє розвитку металургійної та гірничодобувної промисловості, які були серед галузей, що найбільше постраждали за останні два роки".

Що стосується країни-агресорки, то ЄБРР прогнозує, що російський ВВП зросте у нинішньому році на 2,5%, а в наступному – на 1,5%.

Загалом же Європейський банк реконструкції та розвитку очікує зростання виробництва в своїх регіонах на 3,0% у 2024 році, порівняно з 2,5% у 2023 році, "незважаючи на виклики, пов'язані з глобальною геополітичною напруженістю, включаючи зростаючі обмеження в торгівлі".

Прогнозується, що у 2025 році темпи зростання в регіонах присутності ЄБРР ще більше прискоряться – до 3,6%.

Як повідомляв Укрінформ, Міжнародний валютний фонд очікує, що показник економічного зростання України за підсумками нинішнього року становитиме 3,2%, а наступного року – зросте до 6,5%.

Фото: сайт ЄБРР

www.ukrinform.ua