Наступного тижня ситуація з відключеннями може полегшитися – Укренерго

Наступного тижня ситуація з відключеннями може полегшитися - Укренерго

Внаслідок зміни погоди на наступному тижні ситуація в енергосистемі може полегшитись, але періоди дефіциту виникатимуть протягом тривалого часу.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» повідомив голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, передає Укрінформ.

"Протягом тривалого часу у нас будуть періоди дефіциту, коли доведеться застосовувати відключення споживачів. Наступного тижня ситуація може бути значно легшою, ніж цього тижня – це буде пов'язано зі зміною погоди", – сказав Кудрицький.

Він пояснив, що енергетики включили у роботу всі доступні електростанції, повною мірою використали можливості для імпорту, однак покрити дефіцит лише за рахунок цих засобів виявилося неможливим.

Очільник Укренерго нагадав, що внаслідок останньої серії масованих атак на енергетичну інфраструктуру були втрачені значні обсяги теплової та гідрогенерації. Крім того, внаслідок похолодання українці стали споживати більше електрики.

Як повідомлялося, директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко прогнозує, що дефіцит потужності в енергосистемі, спричинений останньою серією масованих російських атак, буде зберігатись упродовж двох років.

Фото: 3scshr.dsns.gov.ua

www.ukrinform.ua