В Укренерго розповіли, як імпорт електрики з Європи рятує від відключень світла

В Укренерго розповіли, як імпорт електрики з Європи рятує від відключень світла

Імпорт електрики з сусідніх європейських країн у вечірні години сягає 1650 МВт, це дозволяє зменшити обсяги відключень в Україні.

Про це в ефірі Українського Радіо заявила керівниця пресслужби НАК «Укренерго» Марія Цатурян.

Відповідаючи на запитання, чому імпорт електроенергії не рятує від відключень світла в Україні, вона сказала:

«Не можна сказати, що він зовсім не рятує. Наразі імпорт відбувається з п'яти сусідніх країн — це чотири країни ЄС і Молдова. На сьогодні, наприклад, він майже дорівнює позначці дозволеного нашими європейськими партнерами обсягу, який ми можемо імпортувати. У вечірні години доби імпорт сягає 1650 МВт. Нам дозволено імпортувати з Європи 1700 МВт. Тому не можна сказати, що імпорт не рятує. Це доволі суттєва потужність, яка також дозволяє нам дещо зменшити обсяг відключення, яке зараз проведено. Якщо говорити про те, чи можна його збільшити, наразі такі розрахунки проводять наші європейські колеги — оператори енергосистем суміжних країн. І після відповідних розрахунків буде ухвалюватися рішення, наскільки можна або не можна збільшити цей перетин».

Цатурян наголосила, що через пошкодження російськими ракетними і дроновими обстрілами українських електростанцій, "Укренерго" як оператор системи визначає ліміти споживання для кожного регіону.

Разом з тим вона підкреслила, що відновити те, що будувалося десятиліттями, до того стану, в якому воно було до повномасштабного вторгнення, за короткий проміжок часу неможливо.

«Тому нам треба думати не тільки, як швидко відновити пошкоджені потужності, але й дуже оперативно будувати нові. Наприклад, розподілену генерацію — це маленькі електростанції, установки невеликої потужності, які розпорошені територіально. Їх буде складніше уразити ворогу. І з точки зору енергопостачання, якщо один з цих об’єктів буде вибито з мережі, то інші зможуть нести навантаження і заживлювати споживачів. Тому децентралізація генеруючих потужностей — це те, над цим треба працювати. І це проєкти, які можна реалізувати в перспективі 2-3 років», – сказала Цатурян.

Як повідомлялося, з 14 травня обмеження електропостачання розширилися на побутових споживачів.

Із 22 березня поновилися масовані російські атаки на енергетичні об'єкти. Зокрема, руйнувань зазнали Бурштинська, Ладижинська, Зміївська, Трипільська ТЕС, а також гідроелектростанції. Загалом уряд оцінює втрату генеруючих потужностей на рівні 8 ГВт.

www.ukrinform.ua