Поживно та корисно: 6 переваг капусти для вашого здоров’я

Поживно та корисно: 6 переваг капусти для вашого здоров'я

Капуста має багато корисних властивостей / фото ua.depositphotos.com

Хрестоцвіті овочі, які мають м’який смак та неприємний запах під час приготування, мають тенденцію отримувати погану репутацію. Однак капуста заслуговує на вашу увагу, адже вона має багато необхідних поживних речовин. Видання Real Simple розповіло про переваги капусти для здоров’я.  

Гальмує окислювальний стрес

Якщо їсти капусту, то ви зможете отримати багато антиоксидантів, тобто сполук, які захищають клітини від окислювального стресу. 

“Окислювальний стрес спричинений високим рівнем вільних радикалів, які пошкоджують клітини та змінюють ДНК”, – пояснила доктор філософії, доктор медичних наук, член-кореспондент CNSC, зареєстрований дієтолог з Нью-Йорка Лора Іу.

Відео дня

Фахівці кажуть, що це нормально, коли організм виробляє певну кількість вільних радикалів під час, наприклад, метаболізму, проте їх високий рівень збільшує ризик хронічних захворювань, таких як діабет та хвороби серця. Це може статися, до прикладу, через психічний стрес, фізичне перенапруження, сигаретний дим або забруднення повітря. 

Аби цього уникнути, на допомогу приходить капуста, адже хрестоцвіті овочі мають багато антиоксидантів, зокрема поліфеноли та глюкозинолати. 

Капуста зменшує запалення

Через те, що антиоксиданти в капусті борються з окислювальним стресом, вони також можуть зменшити запалення. Це пояснюється тим, що окислювальний стрес та запалення пов’язані між собою, тобто підживлюють одне одного. 

“Це дуже важливо, оскільки запалення, як і оксидативний стрес, спричиняє біль, набряки та безліч хронічних захворювань, таких як артрит і когнітивні розлади. Більше того, сульфорафан – сполука, що міститься в капусті – зменшує запалення, впливаючи на прозапальні шляхи в організмі. Дослідження також показали, що сульфорафан може регулювати протизапальні гени та знижувати рівень прозапальних білків”, – додають експерти.

Містить поживні речовини, що підвищують імунітет

Якщо ви хочете підвищити свій імунітет природним способом, то додайте більше капусти у свою тарілку, адже вона багата на вітамін C, який “підтримує захисні механізми організму, стимулюючи вироблення білих кров’яних тілець, які мають вирішальне значення для боротьби з інфекціями”, зазначає Іу.

“Він також діє як антиоксидант, борючись з вільними радикалами, які можуть послабити імунну систему”, – зауважила вона.

Зберігає здоров’я ваших очей

За словами доктора медичних наук, зареєстрованого дієтолога та ведучої подкасту про жіноче здоров’я Flourish Heights Валері Аг’єман, капуста чудово підходить для ваших очей, адже містить джерело лютеїну та зеаксантину. Ці сполуки захищають очі від ультрафіолетового випромінювання. 

“Це дуже важливо, оскільки УФ-світло може викликати окислювальний стрес у сітківці (тобто шарі клітин, який поглинає світло і допомагає нам бачити), збільшуючи ризик вікової дегенерації жовтої плями та проблем із зором”, – попередили у публікації.

Містить клітковину для здорового кишківника

Капуста є гарним джерелом клітковини, яка важлива для травлення. Іу каже, що розчинна клітковина (яка розчиняється у воді) діє як пребіотик, тобто “годує” хороші бактерії в кишківнику. Проте нерозчинна клітковина збільшує об’єм випорожнень, сприяючи регулярному випорожненню кишківника та зменшенню запорів. 

Капуста зміцнює кістки

Доктор Аг’єман каже, що хрестоцвіті мають вітамін K, який допомагає організму засвоювати кальцій – основний мінерал, який потрібний для побудови міцних кісток. Також він необхідний для утворення “кісткових білків, які підтримують міцність кісток та знижують ризик переломів”. 

Які ще овочі корисні для здоров’я

Раніше дієтологи назвали 4 головні переваги спаржі для здоров’я. Відомо, що такий овоч наповнений поживними речовинами, які забезпечують джерело клітковини, вітаміну C та фолатів. Крім того, спаржа є чудовим джерелом вітаміну K, який необхідний для згортання крові та здоров’я кісток.

Також було названо 12 овочів з найнижчим вмістом цукру. Серед них є шпинат, селера, броколі, цвітна капуста та інші. 

“Овочі містять клітковину, яка допомагає знизити вплив на рівень цукру в крові, і вони багаті корисними вітамінами, мінералами та фітонутрієнтами”, – зазначила лікарка-дієтологиня Б’янка Тамбурелло.

www.unian.ua