Нацбанк вводить в обіг нову монету «Державна спеціальна служба транспорту»

Нацбанк вводить в обіг нову монету «Державна спеціальна служба транспорту»

Фото Національний банк 29 травня 2024 року презентував нову обігову пам’ятну монету “Державна спеціальна служба транспорту”.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Ця монета присвячена Державній спеціальній службі транспорту – військовому формуванню у складі системи Міністерства оборони України, що дбає про стійкість транспортної системи країни. Наразі її військовослужбовці забезпечують не лише безперебійну роботу транспорту в тилу, але й розмінування деокупованих територій, будівництво фортифікацій, охорону критичної інфраструктури та її відновлення", – йдеться в повідомленні.

Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України. На реверсі монети по колу розміщені написи “Державна спеціальна служба транспорту” та гасло її військовослужбовців: “незламні духом відновлять Україну!”. У центрі композиції рельєфно зображено емблему служби та схематичний міст, що символізує транспортну інфраструктуру України.

Національний банк поступово підкріплюватиме обіговими пам’ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшої їх видачі клієнтам. Прийматимуться ці монети від клієнтів як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень. Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет.

Водночас частина тиражу обігової пам’ятної монети “Державна спеціальна служба транспорту” буде сформована в спеціально оформлені ролики. До ролика входитиме 25 обігових пам’ятних монет “Державна спеціальна служба транспорту”. На спеціально оформленому сувенірному папері, в який запаковано кожний ролик, розміщено зображення емблеми Державної спеціальної служби транспорту та схематичне зображення мосту, який символізує транспортну інфраструктуру України. Тираж роликів – 20 тисяч штук. У інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку реалізація таких роликів обігових пам’ятних монет у сувенірному пакованні розпочнеться з 30 травня 2024 року.

Як повідомлялось, у Національному банку презентували нову памʼятну монету, присвячену кримськотатарському орнаменту «Орьнек», внесеному до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО та до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Фото: НБУ

www.ukrinform.ua