Україна зупинила експорт цукру до Євросоюзу

Україна зупинила експорт цукру до Євросоюзу

Кабінет Міністрів ввів ліцензування експорту деяких продуктів харчування до держав-членів Європейського Союзу.

Про це в Телеграмі повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, передає Укрінформ.

"Доповнено постанову новим додатком «Обсяги квот товарів, експорт яких до держав – членів Європейського Союзу підлягає ліцензуванню», до якого включено окремі сільськогосподарські товари (цукор з квотою обсягом 0 тонн, мʼясо та їстівні субпродукти свійської птиці та мʼясо індиків і їстівні субпродукти індиків)", – написав депутат.

Зазначається, що рішення прийняте задля дотримання умов експорту окремих товарів на митну територію ЄС у рамках дії тимчасових заходів лібералізації торгівлі.

Як повідомлялося, 13 травня Рада ЄС остаточно ухвалила продовження автономних торговельних заходів для України, що передбачають призупинення ввізних мит і квот на український експорт в ЄС. Додаткові захисні заходи можуть бути застосовані до таких товарів, як курячі яйця, курятина, цукор, овес, кукурудза, крупи і мед. Запобіжники будуть автоматично застосовуватися, якщо обсяг імпорту цих товарів досягатиме середнього щорічного обсягу імпорту з України до ЄС у період з 1 липня 2021 року по 31 грудня 2023 року.

Автономні торговельні заходи ЄС для України були введені в дію 4 червня 2022 року для підтримки української економіки. За даними Єврокомісії, протягом 12 місяців, до жовтня 2023 року, загальний обсяг українського імпорту до ЄС становив 24,3 мільярда євро, що на 0,3 мільярда євро більше порівняно з 2021 роком.

www.ukrinform.ua