Як кава впливає на мозок? Результати дослідження

Дослідження показало, що регулярне вживання кави може знизити ризик розвитку деменції у людей похилого віку, але важливо враховувати одну деталь – це стосується лише несолодкої кави з кофеїном.

Як кава впливає на мозок? Результати дослідження

Дослідження показало, що регулярне вживання кави може знизити ризик розвитку деменції у людей похилого віку, але важливо враховувати одну деталь – це стосується лише несолодкої кави з кофеїном, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Sciencealert.

Кава та мозок: новий погляд на улюблений напій

Вживання кави вже давно асоціюється з різними перевагами для здоров’я, проте нові результати дослідження вчених, опубліковані у ScienceAlert, відкривають її додаткову користь для мозку. Аналізуючи медичні записи понад 204 тисяч осіб у Великій Британії, віком від 40 до 69 років, дослідники знайшли зв’язок між вживанням кави та зниженим ризиком розвитку нейродегенеративних захворювань.

Протягом дев’яти років учені спостерігали за станом здоров’я учасників і вивчали, як звичка пити каву впливає на ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера, Паркінсона та інших видів деменції.

Групи споживання кави: хто виявився найбільш захищеним?

Дослідники поділили учасників на п’ять груп залежно від кількості споживаної кави:

  1. Ті, хто взагалі не п’є кави.
  2. Від 0 до 1 чашки на день.
  3. Від 1 до 2 чашок на день.
  4. Від 2 до 3 чашок на день.
  5. Більше ніж 3 чашки на день.

Результати показали, що найбільшу користь отримували учасники, які пили понад три чашки кави на день. Вони мали найнижчий ризик розвитку нейродегенеративних захворювань.

Загалом, у порівнянні з тими, хто не п’є кави, споживачі будь-якої кількості кави мали:

  • На 34% менший ризик хвороби Альцгеймера та подібних розладів.
  • На 37% менший ризик розвитку хвороби Паркінсона.
  • На 47% меншу ймовірність смерті від нейродегенеративних захворювань.

Чому кава повинна бути несолодкою

Важливим фактором виявився склад напою: захисний ефект спостерігався лише у тих, хто пив каву з кофеїном і без додавання цукру або штучних підсолоджувачів.

Учені припускають, що:

  • Кофеїн має властивості, які можуть захищати клітини мозку від пошкодження та знижувати ризик нейродегенеративних захворювань.
  • Цукор і штучні підсолоджувачі можуть нейтралізувати корисний ефект кофеїну, що пояснює відсутність аналогічного впливу у тих, хто додає їх у напій.

Чи захищає кава мозок?

Попри позитивні результати, автори дослідження наголошують на необхідності подальших досліджень, щоб визначити точний механізм впливу кави на мозок.

“Дані недостатньо повні, щоб показати прямий причинно-наслідковий зв’язок. Ми поки не знаємо, чи вживання кави реально захищає від деменції, чи це пов’язано з іншими факторами, як-от стиль життя, або ж ранні стадії деменції можуть впливати на зменшення споживання кави,” – зазначають дослідники. Науковці виявили несподівану властивість кави.

Дієтолог докладно пояснив, що кава робить з організмом.

Exit mobile version