Вбивати не збирався і планував 2 дні. ЗМІ назвали мотиви нападника на Фіцо


Вбивати не збирався і планував 2 дні. ЗМІ назвали мотиви нападника на Фіцо

Фото: Роберт Фіцо, прем’єр Словаччини (Getty Images) Автор: Дмитро Левицький

Словацький письменник Юрай Цинтула, який 15 травня стріляв у прем’єра Словаччини Роберта Фіцо, розповів на суді про мотиви свого вчинку.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на словацьке видання Pravda.

Як йдеться в судовій постанові про арешт Цинтули, з якою ознайомилося видання Pravda, він почав готуватися до замаху на Фіцо ще 13 травня. На судовому засіданні Цинтула пояснив свій вчинок тим, що він був не згодний з політикою словацького прем’єра, зокрема через переслідування працівників культури та ЗМІ.

Серед мотивів Цинтули, як розповідає Pravda, також нібито була відмова Братислави допомагати Україні у війні з РФ. На суді Цинтула також назвав нинішній уряд Словаччини “Іудою щодо ЄС”.

Тому, як йдеться в судовій постанові, Цинтула вирішив “завдати шкоди здоров’ю” Фіцо, щоб він не міг виконувати повноваження прем’єра, але не вбивати його.

“Приблизно в понеділок, 13 травня, він вирішив помститися цьому уряду за таку політику, завдавши шкоди здоров’ю прем’єр-міністра, маючи намір зробити це за допомогою вогнепальної зброї, якою він законно володіє з 1992 року”, – цитує Pravda зміст судової постанови.

Для замаху на Фіцо нападник використав 9-міліметровий пістолет CZ 75 чеського виробництва.

Замах на Фіцо

Нагадаємо, 15 травня, після виїзного засідання словацького уряду в місті Гандлова на прем’єра Словаччини скоїли замах. Письменник Цинтула вистрілив у Фіцо декілька разів, коли той підійшов до натовпу людей під будівлею, де проходило засідання.

Фіцо отримав серйозні поранення та наразі перебуває в лікарні. Як повідомляла лікарня Рузвельта, де перебуває прем’єр, станом на ранок 20 травня стан Фіцо був стабільним та клінічно поліпшувався.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua